“Sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə ilin ən yaxşı m


Baxıldı : 83

Tarix : 2019-06-24 06:29:39


 I. Aviasiya İşçiləri HİRK

1) “Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) “Azəraeronaviqasiya”

 Hava Hərəkəti İdarəsi

Direktor - Quliyev Fərhan Hacıağa oğlu.

HİK sədri - Məmmədov Vaqif Vidadi oğlu.

 

II. Avtomobil Nəqliyyatı və Yol

Təsərrüfatı İşçiləri Hİ

2) Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin “6 №-li Xüsusi Təyinatlı Yol İstismarı” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

Direktor- Quliyev Tərlan Düşməli oğlu.

HİK sədri- Hüseynov Amil Canbaxış oğlu.

3) Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin “5 №-li Yol İstismarı” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

Direktor- Əliyev Gülağa Heydər oğlu.

HİK sədri- Həsənov Mənsur Həsən oğlu.

4) Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin “15 №-li Yol İstismarı” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

 Direktor- Paşayev Rüstəm Kamal oğlu.

HİK sədri- Süleymanov Faiq Sədrəddin oğlu.

5) Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin “9 №-li Avtomobil Yollarının Yaşıllaşdırılması” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

Direktor- Hüseynov Elman Mahmud oğlu.

HİK sədri- Mirzəzadə Suqra Sərvər qızı.

III. Bələdiyyə İşçiləri HİRK

6) Bakı şəhəri, Binəqədi rayonunun M.Ə.Rəsulzadə Bələdiyyəsi

Sədr- Hüseynov Hümbət Rəhim oğlu.

HİK sədri- Nağıyev Ayət Süleyman oğlu.

7) Bakı şəhəri, Yasamal rayonunun Yasamal Bələdiyyəsi

Sədr- Cəfərov Zakir Ramazan oğlu.

HİK sədri- Mirzəyev Samat Sərvər oğlu.

IV. Dəmiryolçuların Müstəqil HİRK

8)  “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin Yük Daşımaları Departamentinin Şimal Vaqon Deposu

Rəis- Fərzəliyev Yusif Əlibala oğlu.

HİK sədri- Əliyev İlqar Yusifəli oğlu.

9)  “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC, İnfrastruktur Departamentinin Gəncə yol sahəsi

Rəis- Musayev Dilbazi Çovdar oğlu.

HİK sədri- Qədimov Elşən Oqtay oğlu.

10)  “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin  Yanacaq və Sürtkü Yağları Təminatı Departamenti

Rəis- Əsgərov Anar Şahlar oğlu.

HİK sədri- Əliquliyeva Rəfayə Salman qızı.

 

V. Dəniz Nəqliyyatı İşçiləri HİRK

11) “Azərbaycan  Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi”  QSC-nin Xəzər Dəniz Neft Donanması

Rəis- Qurbanov Taqət Allahqulu oğlu.

HİK sədri - Musayev Musa Əsədulla oğlu.           

 

VI. Dövlət İdarələri və İctimai Xidmət İşçiləri HİRK

 12)  Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyi yanında Vergi Cinayətlərinin

İbtidai Araşdırılması Departamenti

 Rəhbər -   İsgəndərov Xəqani  Qara oğlu.

HİK sədri - Osmanov Fariz  Məmməd oğlu.

VII. “Xidmət-İş” Həmkarlar İttifaqları Federasiyası

13)  “2629-4694 Quebec İnc” Şirkətinin Azərbaycan Respublikasındakı “Stonepay Kommersial Konstruktion” adlı Nümayəndəliyi

Direktor - Yolçuyev Aydın Cavad oğlu.

HİK sədri- Ravinov Emil Ravinoviç.

14) Azərbaycan Kooperasiya Universiteti

Rektor- Quliyev Eldar Allahyar oğlu.

HİK sədri- Tağıyeva Mehriban Kərəm qızı.

15) “İmprotex-Motors” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

 Rəhbər - Yaqubov Bayram Kərəm oğlu.

 HİK sədri- Rəhimov Adil Əli oğlu.

 

VIII. “İnşaat-İş” Həmkarlar İttifaqı

 16) “Hünər-İnşaat” Firması

Rəhbər - Babayev Vahid  Məhəmməd oğlu.

HİK sədri - Şıxıyev Ağaverdi  Xudaverdi oğlu.

    

IX. “Azərsu” Təsərrüfatı İşçiləri HİRK

17) “Azərsu”Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin

 “Gəncə Sukanal” Törəmə Səhmdar Cəmiyyəti

Direktor- Əhmədov Natiq Məmməd oğlu.

HİK sədri- Quliyev Yasin Qəzənfər oğlu.

18) “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin

“Mingəçevir Sukanal” İdarəsi

Rəis- Kərimov Mustafa Yəhya oğlu.

HİK sədri- Quliyev Tahir Həsən oğlu.

19) “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin

“Sabunçu Sukanal” İdarəsi

Rəis- Vəliyev Fərmail Kalam oğlu.

HİK sədri- Vəliyev Məzahir Xəlil oğlu.

20) “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin

“Bakı Sukanal” İdarəsi

Rəis- Quliyev Habil Səyyaf oğlu.

HİK sədri- Cəbrayılov Natiq Cidalı oğlu.

    

X. “Kənd-Qida-İş”Həmkarlar İttifaqı

Federasiyası

21)  Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin

Tərəvəzçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutu

Direktor- Allahverdiyev Elmar İlham oğlu.

HİK sədri- Maqsudov Şəban Mustafa oğlu.

 22) “Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Abşeron Suvarma Sistemləri İdarəsi

Rəis-  Ələsgərov Yusif Sədaqət oğlu.

HİK sədri- Əliyev Atakişi Balakişi oğlu.

 23) “Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Şəmkirçay Su Anbarı və Maşın Kanalının İstismarı İdarəsi

Rəis- Məmmədov Vaqif  Lətif oğlu.

HİK sədri- Vəliyev Rəşad Vəli oğlu.

 24) “Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin  Zərdab Suvarma Sistemləri İdarəsi

Rəis- Mirzəyev Mircəlal Mirqasım oğlu.

HİK sədri- Rüstəmov Oruc Rüstəm oğlu.

25) “Azərsun Holdinq” Şirkətlər Qrupunun

“Green Tech” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

Direktor- Heybətov Nizami Fətulla oğlu.

HİK sədri- Əliyeva Şəhla Qabil qızı.

26) “ASPİ-AQRO” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

Direktor- Şəhzadə Əjdər Rövşən oğlu.

HİK sədri- Əzizov Oqtay Əziz oğlu.

27) “PƏRVANƏ” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

Direktor- Hacıyev Tofiq Yusif oğlu.

HİK sədri- Hacıyev Yusif  Tofiq oğlu.

    

XI. Mədəniyyət İşçiləri HİRK

28) Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin Siyəzən rayon Nizami Həmzəyev adına Mərkəzi Kitabxanası

Direktor- Arzudovum Şəfiqə Qulu qızı.

HİK sədri- Əhmədova Kəmalə Əliheydər qızı.

29) Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin Şövkət Ələkbərova adına 20 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

Direktor- Məmmədova Sevda İbrahim qızı.

HİK sədri- Hüseynova Aytən Cavanşir qızı.

 

XII. Metropoliten İşçiləri

Həmkarlar İttifaqı

30) “Bakı Metropoliteni” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Nəqliyyat və Xüsusi Texnika Departamentinin Avtonəqliyyat Kalonu

Rəis- Əmrahov Rasim Zeyqəm oğlu.

HİK sədri- İbrahimov Elnur Müslüm oğlu.

 

XIII. Naxçıvan Muxtar Respublikası

Həmkarlar İttifaqları Şurası

31) “Ləzzət Biskvit və Şokolad Fabriki” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti

Direktor - Novruzov Namiq Yaqub oğlu.

HİK sədri - Musayev Səxavət Firudin oğlu.

    

XIV. Neft və Qaz Sənayesi İşçiləri HİRK

32)  SOCAR Metanol Zavodu

Direktor- Babayev Xaqani Ədalət oğlu.

HİK sədri- Seyidov Rasim Əsad oğlu.

33) SOCAR “Azəriqaz İstehsalat Birliyi” Gəncə Regional Qaz İstismarı İdarəsi

Rəis- Məmmədov Fariz Rza oğlu.

HİK sədri- Rəhimova Səidə İsmayıl qızı.

 

XV. Rabitə İşçiləri Müstəqil HİRK

34) Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin  “Aztelekom” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti 

Baş direktor - Paşayev Suad Sabir oğlu.

HİK sədri -  Qurbanov Bəylər Əli  oğlu.

35) Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin  “Aztelekom” MMC-nin  Sumqayıt Telekommunikasiya Qovşağı

Rəis - Salmanov Nəriman Süleyman  oğlu.

HİK sədri - Əliyev Məmməd İsa oğlu.

 

XVI. Sahibkarlıq , Özəl  Elm və Yüngül Sənaye İşçiləri HİRK

36) “Avanqard N” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin “AĞDAĞ” Müasir Gips Zavodu

Direktor- Mustafa Güclü.

HİK sədri- Muqbilova Gülnaz Məmməd qızı.

XVII. Səhiyyə İşçiləri HİRK

37) Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi Bakı şəhər Baş Səhiyyə İdarəsinin M.Hüseynov adına 3 nömrəli şəhər Poliklinikası

Baş Həkim - Xankişiyeva Solmaz Qərib  qızı.

HİK sədri - Əhmədova Xalidə Sabir  qızı.

38) Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi

Bakı Şəhər Baş Səhiyyə İdarəsinin 9 saylı Qadın Məsləhətxanası

Baş Həkim - İsgəndərova Tərifə Cəbrayıl qızı.

HİK sədri -  Cəfərova Bilurə Pərviz  qızı.

39) Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi Bakı şəhər Baş Səhiyyə İdarəsinin 31 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası

Baş həkim- Bağırov Abbasqulu Pərviz oğlu.

HİK sədri- Salahova Elnarə Fizuli qızı.

40) Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi Bakı şəhər Baş Səhiyyə İdarəsinin

22 nömrəli Uşaq Poliklinikası

Baş həkim- Əliyeva Vəfa Habil qızı.

HİK sədri- Ramazanova Safura Oqtay qızı.

    

XVIII. Təbii Sərvətlər və Ekologiya

İşçiləri HİRK

41) Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Şahdağ Milli Parkı

Direktor - Məmmədov Akif  Yaqub oğlu.

HİK sədri - Məmmədova Könül Sakit qızı.

 

XIX. Təhsil İşçiləri Azad HİRK

42) Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Azərbaycan Dillər Universiteti

Rektor- Abdullayev Kamal Mehdi oğlu.

HİK sədri- Məmmədov Misgər Yolçu oğlu.

43) Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

Direktor- Mikayılova Aygün Arif qızı.

HİK sədri- Qazıyeva Xumar Asim qızı.

44) Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Bakı şəhəri, Zaur Məmmədov adına 171 nömrəli tam orta məktəbi

Direktor- Məsiyeva Zemfira Balakişi qızı.

HİK sədri- Həbilova Rəmziyyə Əli qızı.

45) Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Qaradağ rayonu Azad Rzayev adına 223 nömrəli tam orta məktəbi

Direktor- Eyvazova Nailə Mahal qızı.

HİK sədri- Məmmədova Sevda Əliş qızı.

46) Azərbaycan Respublikası Təhsil

Nazirliyinin Sabirabad şəhəri Hacı Zeynalabdin Tağıyev adına 6 nömrəli tam orta məktəb

Direktor- Həşimov Mircamal Mircəlal oğlu.

HİK sədri- İsmayılova Tamella Dəmir qızı.

 

XX. Yerli Sənaye və Kommunal-

Məişət Müəssisələri İşçiləri HİRK

47) “Azərişıq” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin

Nəsimi RETSİ-nin 10/6/04 kv İstismar Şöbəsi

Rəis- Ocaqov Surxay Daşdəmir  oğlu.

 HİK sədri - Zeynalov Ramiz Niyaz oğlu.

48) “Azərişıq” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin

“Şimal” RETSİ-nin Sumqayıt İstismar Sahəsi

Rəis müavini- Mahmudov Nəriman Fərman oğlu.

HİK sədri- Paşayev Bayram Mirkişi oğlu.